Mi is az a skaláris energia?
Próbáljuk meg megfogalmazni, a teljesség igénye nélkül szavakkal ezt a fogalmat. Az álló, vagy skalárhullám egy semlegesnek mondható, neutrális információ. Ez meghaladja a kettő és háromdimenziós térérzékelést is, illetve annak hagyományos felfogását. A jelenlegi ismereteink szerint, a hivatalos tudomány is, már jóval több dimenzió lehetőségéről beszél. Ez vonatkozik több “hármas” felosztásra is, de erre a későbbiekben térünk ki az alapkutatásokkal összefüggésben levő Operátor képzés keretében. – Az álló hullám tehát nem megosztott, ezért nem alkalmas anyagi és pszichikai rácsszerkezet kialakítására, azaz interferenciára, pontosan azon okból kifolyólag, mivel az időtükrözött hullámok egyfajta szuperpozíciót vesznek fel.
A szuperpozíciót tekinthetjük más megfogalmazásban, középpontnak, azaz egy neutrálisan működő dimenziókapcsolónak. Ezt a folyamatot már bizonyos civilizációk szintén ismerték és alkalmazták. A periodikus síkváltás, gyakorlati alkalmazása már sejtetni engedi az időgörbület eltolásának, hajlíthatóságának lényegét. Ezt egyébként jelenlegi társadalmunk, bizonyos körei szintén kutatások tárgyává tették, s technológiai fejlesztések is történtek már. Az azonos teret és időt elfoglaló részecskepárok, azonos középponttal is rendelkeznek. A részek azonosságát az ember, a prehisztorikus idők óta emlékként magában hordozza. Ezt az azonosságot keresi kívül és belül is. Ennek a megtalálására kényszerítenek saját biokémiai reakcióink. S ezt hétköznapi nyelven nevezhetjük szerelemnek is, de akár lehet a sokkal általánosabb vágy-félelem kettőssége. Mindegyik megnevezés, a működési mechanizmus szempontjából hermetikus újrastrukturálódási folyamat.
– Visszakanyarodva, tehát lineáris gondolkodással nem elérhető a szuperpozíció állapota. A szuperpozíció esetében nem keletkezik “terjedésből” származó interferencia, vagyis fizikai síkon, anyagként “létező” koordináta, tudatalakzat. Az interferencia a mi esetünkben a szubatomi részecskék ütközésétől, /részecske és anti részecske/ a galaxisok találkozásáig is értendő nagyságrendileg. Tehát mint kicsiben úgy nagyban is. Tudósok megállapították, hogy több mint egymilliárd magnetitkristály, azaz szinapszisnak is tekinthető koordinációs pont található az agyban köbcentinként.
“A szinapszisok azok a sejt közötti kapcsolódási helyek, amelyeken keresztül az ingerület egyik sejtről a másikra terjed át, kémiai neurotranszmitter anyag közvetítésével (kémiai szinapszis), vagy a sejtmembránok szoros kapcsolatainál macula communicans közvetlenül a két szomszédos sejt membránján átterjedő ioncsatornák közreműködésével (elektromos szinapszis). Jelen szócikk részletesen csak a kémiai szinapszisokat tárgyalja. Szinapszist általában az egyik neuron axonja hoz létre a másik neuron dendritjével. A két különböző neuronhoz tartozó citoplazmatikus membrán közötti távolság a szinaptikus rés.”
Wikipéda
Az ingerület átvitel, jelentősége fontos. A tudomány jellemzően a biokémiai, elektromos folyamatokat taglalja. Kevésbé fejti ki a psziché felső oktávjainak fontosságát, bár hivatalosan és kevésbé hivatalosan egyre több kutatás tárgya. Egyre jobban nyilvánvalóvá válik az agy pszichokémiai jelentősége, lásd pl. mágneses, elektromos impulzusok hatása a tudatra. Itt megint csak megemlítendő, hogy a keleti kultúrkörben, kialakult vallások előtérbe helyezik a meditáció fontosságát. A meditáció szó szerinti fordításban; jelenlevést, központban levést jelent. Tehát a meditáció, mint kifejezés, összecseng a szuperpozíció és a megfigyelő állapotával.
Érdekességként, a keleti vallások legjelentősebb, legismertebb képviselője, a Dalai Láma is felkarolta az ilyen irányba mutató kutatásokat már évek óta.
http://www.sg.hu/cikkek/67094/csak_reszben_igaz_a_buddhista_meditacio_csodaja
A Dalai Láma által alapított Mind & Life Institute szintén elkötelezetten felvállalta, hogy valódi, objektív válaszokat kapjunk a feltett kérdéseinkre.
http://www.mindandlife.org/about/mission/
folyt. köv.
Murzsicz András